10 سال ضمانت تغییر رنگ و شکل

تماس با ما

پنجره تک حالته

انواع مختلف پنجره های دو جداره UPVC سبب شده افراد متعددی با شرایط و علایق متفاوت از این نوع پنجره استفاده و آن را جایگزین پنجره های قدیمی کنند. یکی از رایج ترین، و کارا ترین انواع پنجره های دو جداره UPVC ، پنجره دوجداره تک حالته هست.

پنجره تک حالته ساده ترین و در عین حال یکی از ارزان ترین انواع پنجره های UPVC است.باز و بسته شدن در این نوع پنجره به وسیله لولا روی محور افقی و تا 180 درجه صورت میگیرد.

پنجره دو حالته

یکی از پرطرفدارترین انواع پنجره های دوجداره UPVC پنجره دو حالته هست.این نوع پنجره به دلیل عایق حداکثری در برابر صدا و گرد و خاک و همچنین امکان تهویه هوا در حالت tilt بدون اشغال کردن فضا و بهم زدن نظم پرده ها جزو پرکاربردترین پنجره ها در ساخت و ساز های امروزه است.

یراق آلات و دستگیره های نصب شده بر روی این پنجره در دو حالت چرخش 90 درجه و 180 درجه دو نوع بازشو را ایجاد می کنند. در حالت اول (90 درجه) پنجره مانند یک پنجره لولایی ساده به طور کامل باز می شود و در حالت دوم (180 درجه) پنجره از بالا تا زاویه ای مشخص که بستگی به یراق مصرفی دارد، تنها برای تهویه هوا باز می شود.

پنجره کشویی

یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین انواع پنجره های UPVC پنجره کشویی است؛ باز و بسته شدن این نوع پنجره به شکل کشویی و افقی صورت میگیرد. باز و بسته شدن در این نوع پنجره نسبت به سایر مدل ها بسیار ساده و روان انجام میشود و بر خلاف پنجره لولایی که در هنگام باز بودن فضای زیادی را اشغال میکند پنجره کشویی به صورت ریلی به کنار رفته و هیج فضایی را اشغال نمیکند.

همین مکانیزم کشویی و عدم اشغال فضا باعث شده انتخاب اول برای اتاق ها و مکان های کوچک و دارای متراژ پایین باشد، و به علت ایجاد تهویه هوای حداکثری یکی از بهترین گزینه ها برای پنجره آشپزخانه ها نیز بشماره میرود.

پنجره فولکس واگنی

یکی از زیباترین و در عین حال پرطرفدارترین انواع پنجره های جداره UPVC پنجره فولکس واگنی هست. مکانیزم باز و بسته شدن آن دقیقا مشابه درب خودروهای ون میباشد به این صورت که ابتدا لنگه بازشو  ابتدا مقداری عقب آمده  در ریل قرار میگیرد و بصورت کشویی باز میشود، علاوه بر این پنجره فولکس واگنی امکان باز شدن به صورت کلنگی ( tilt ) را نیز به منظور ایجاد تهویه هوا دارا میباشد.

پنجره فولکس واگنی از نظر عایق بندی عملکرد بهتری نسبت به پنجره لولایی و از نظر استفاده به سهولت استفاده از پنجره کشویی عمل میکند.

در این نوع پنجره از یراق آلات خاصی استفاده میشود که موجب میشود قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع پنجره های UPVC داشته باشد؛ از این رو برای ساخت پنجره هایی با ابعاد بزرگ مناسب میباشد.

پنجره مخصوص معلولین

با توجه به محدودیت فیزیکی و توان پایین بدنی در معلولین گرامی انتخاب نوع پنجره و مکانیزم بازشو جهت سهولت کاربری بسیاز حائز اهمیت است. قاعدتا در اکثریت معلولین گرامی توان فشار فیزیکی اعمال شده جهت باز و بسته کردن پنجره دوجداره همانند افراد عادی نخواهد بود.

پنجره مخصوص معلولین نوعی پنجره UPVC دو حالته که مخصوص افراد معلول طراحی شده است. در این نوع پنجره دستگیره پنجره برای سهولت استفاده توسط معلولین عزیز در قسمت پایین شیشه تعبیه شده است و با استفاده از یراق آلات مخصوصی مکانیزم باز و بسته شدن آن به گونه ایست که فقط با سه حرکت پنجره در  حالت های مختلف باز و بسته شود.

پنجره فرانسوی

امروزه پنجره فرانسوی از جذاب ترین انتخاب ها برای ساخت و سازها بشمار میرود مکانیزم باز و بسته شدن در این نوع پنجره بصورتی است که میتوان دو لنگه پنجره را بصورت هم زمان باز کرد و نمای کاملی به بیرون ایجاد نمود. همچنین مکانیزم یراق آلات آن به گونه طراحی شد که بیشترین عایق بندی را ایجادکند.

این پنجره از دو لنگه پنجره لولایی تشکیل شده است که در خلاف جهت یکدیگر (راست باز شو و چپ باز شو ) باز میشوند و هریک از لنگه ها را به تنهایی و مستقل از لنگه دیگر میتوان باز کرد. پنجره فرانسوی به دلیل نوع بازشدن و ایجاد نمایی کامل از بیرون یکی از پرکاربردترین پنجره ها در ساخت سالن پذیرایی میباشد.

پنجره هلالی

از شاخص ترین خصوصیات پروفیل های UPVC قابلیت شکل پذیری و امکان ساخت در آنها در انواع اشکال هندسی هست. پنجره های هلالی پاثیر بی نظیری در طراحی و دکوراسیون خانه های مدرن و سنتی دارد، این مدل از چنجره در کنار دیگر مدل های پنجره نمایی زیباتر در  طاهر ساختمان ها ایجاد میکنه و بکارگیری این مدل برای ساخت درب بالکن علاوه بر زیبایی باعث ورود نور بیشتر به فضای ساختمان میشود.

تمامی محاسن در کنار عایق بندی عالی این نوع پنجره باعث شده استفاده از پنجره های هلالی روز به روز افزایش پیدا کند.

انواع پنجره هلالی:

 •  پنجره هلالی معمولی
 • پنجره هلالی ویترینی
 • پنجره هلالی مسجدی

پنجره Tilt First

پنجره Tllt first یا پنجره ایمن در واقع نوعی از پنجره دو حالته هست که مکانیزم باز و بسته شدن آن با پنجره دو حالته معمولی متفاوت میباشد، باز و بسته شدن این نوع پنجره دقیقا بر عکس پنجره دو حالته معمولی ( tilt & turn ) میباشد.

در این نوع پنجره به منظور امینت بیشتر مکانیزم به گونه ای طراحی شده که هنگامی که دستگیره در حالت ساعت 3 قرار دارد پنجره بصورت Tilt ب منظور ایجاد تهویه هوا و در حالت 12 پنجره به صورت لولایی و کامل باز میگردد البته تنها کسی می تواند پنجره را در این حالت باز کند که کلید قفل تعبیه شده بر روی دستگیره را به همراه داشته باشد.

کاربرد پنجره ایمن:

امروز به دلیل اهمیت بالای توجه به ایمنی در پروژه های ساختمانی و عمرانی استفاده از پنجره ای با این مشخصه افزایش چشم گیری داشته است؛ کاربرد پنجره Tilt first به دلیل داشتن قفل و نوع مکانیزم خاص آن بهترین انتخاب برای اتاق کودکان، بیمارستان ها، هتل ها و هر مکانی که نیاز به ایمنی بالا پنجره ها احساس میشود دارد.

پنجره آکاردئونی

پنجره آکاردئونی در مقایسه با انواع دیگر پنجره ها به دلیل توانایی جمع شدن تمام قسمت های پنجره در کناره ها کمترین فضای ممکن را در هنگام باز بودن اشغال میکند، به طوری که هیچ قسمتی از پنجره جلوی دید شما را نخواهد گرفت و شما به راحتی میتوانید از فضا یا منظره بیرون استفاده کنید.  عملکرد پنجره آکاردئونی UPVC شبیه به آکاردئون است و آن را مثل یک آکادئون میتوان باز و بسته کنید.

این نوع پنجره UPVC بیشتر برای ابعاد بالای 3 متر کاربرد دارد و میتوان از آن در فضاهایی مانند پذیرایی منازلی که به حیاط متصل هست استفاده کرد یا می توان فضای داخل و فضای خارجی مانند بالکن، حیاط و … را جدا کرد و در نهایت با باز کردن درب ها به راحتی این فضا ها را در مواقع لزوم به هم متصل کرد.

پنجره خلیجی

پنجره دوجداره خلیجی از حداقل 3 پنجره ثابت و بازشو تشکیل شده است که در کنار هم تشکیل قوس یا چند ضلعی میدهند. .پنجره های خلیجی به نام پنجره شاه نشین هم شناخته میشه و بطور کلی به پنجره ای گفته میشود که خارج از زیر بنای ساختمان قرار گرفته و حالتی رو به بیرون دارند. استفاده از این نوع پنجره زیبایی دو چندان به طراحی داخلی و نمای بنا میبخشد

پنجره خلیجی خیلی طرح جدیدی نیست، اما امروزه به دلیل اهمیت پنجره ها در نورپردازی خانه و به کاگیری از آنها در ایجاد فضایی با نور بیشتر تمایل به استفاده از پنجره های طرح خلیجی  بیشتر شده و این مدل با قدرت به میدان بازگشته است.

پنجره کلنگی

یکی دیگر از انواع پنجره های دوجداره UPVC پنجره گلنگی میباشد. پنجره کلنگی به نوعی از پنجره ها گفته میشود که امکان باز شدن از سمت بالا یا پایین تا درجه ای خاص را دارا هستند. از این نوع پنجره در سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و راه پله ها به منظور تهویه هوا استفاده میشود.

پنجره کلنگی را در ابعاد مختلف و به صورت بازشو از بالا یا بازشو از پایین ساخت، از مزایای این پنجره به نصب سریع و آسان، امکان تغییر جهت باز شدن و هزینه ساخت و نصب پایین اشاره کرد.

برخی از مشتریان

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

با ما تماس بگیرید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

  نام *
  نام خانوادگی *
  آدرس ایمیل *
  شماره تماس

  موضوع پیام

  چطور میتوانیم کمکتان کنیم؟